Kto pobił rekord świata w układaniu kostki rubika 2020?

Kto pobił rekord świata w układaniu kostki rubika 2020?

25 marca, 2021 Wyłączono przez DB

W świecie speedcubingu, czyli sportu, który dotyczy układania kostek rubika mamy doczynienia z wieloma rekordami, których zadaniem jest wyłonienie najlepszych spośród najlepszych. Kto pobił rekord świata w układaniu kostki rubika 2020?
Które rekordy są ważne?

Rekordy guinessa w świecie speedcubingu

pexels bm capture 5720625

Oficjalny rekord układania kostki o wymiarach 3x3x3 został w 2018 roku ustanowiony przez chińskiego zawodnika Yusheng Du. Jego rekord to jedyne 3,47 sekundy! Co ważne, w speedcubingu istnieje także rekord na średnią długość układania kostki o danych wymiarach, ze względu na fakt, iż pojedyncze ułożenie uznawane jest często za niemiarodajne. Kto pobił rekordy świata w układaniu kostki rubika w 2020 roku? Ile wynosi polski rekord?

Rekord świata w układaniu kostki rubika 2020

Tymon Kolasiński to osoba znana w polskim speedcubingu, ze względu na, iż to właśnie on najszybciej w polsce ułożył kostę rubika, w czasie 4 sekundy i 51 setnych. Jest to jednocześnie drugi najszybszy wynik w Europie. Kto pobił rekord świata w układaniu kostki rubika 2020? Rekord należy do Feliksa Zemdegsa z czasem 4 sekundy 16 setnych. W nowoczesnym świecie, nie możemy zapomnieć także o specjalnych zawodach układania kostekt, które odbywają się między…robotami! Jaki jest rekord ustanowiony przez maszyny? Przeczytaj o tym na blogu NetCube, którego content w całości poświęcony jest speedcubingowi. Warto przeczytać, jeśli interesują nas tego typu kwestie.