Lampy łazienkowe – dlaczego warto je starannie dobrać?

Lampy łazienkowe – dlaczego warto je starannie dobrać?

16 listopada, 2017 Wyłączono przez AN

Lampy łazienkowe to dość specyficzny rodzaj oświetlenia. Mogą być to normalne lampy sufitowe, można też wybrać specjalne lampy nad lustro, lub kinkiety na ściany. Dlaczego warto je starannie dobierać? Dzisiaj poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Lampy łazienkowe: rodzaje

Na początek warto się zorientować w rodzajach lamp, które można zamontować w łazience. W gruncie rzeczy „the sky is the limit”, wszystko zależy od Ciebie, jednak zwykle wybierane są:

  • lampy łazienkowe sufitowe – chyba najczęściej spotykane rozwiązanie.
  • kinkiety – zawiesza się je na ścianach, zwykle kilka na całą łazienkę, zależy od jej wielkości.
  • lampy nad lustro – zwykle występują jako uzupełnienie innych lamp, aby dodatkowo oświetlić lustro. Często rozwiązanie to wybierają kobiety (dużo prościej przy takim lustrze zrobić makijaż czy np. wyregulować brwi).
  • listwy oświetleniowe – czyli najprościej mówią „kilka kinkietów na jednej listwie”. Jest to bowiem także rozwiązanie na ścianę, ale wygląda mniej więcej w ten sposób:

    listwy oświetleniowe - lampy łazienkowe

    Przykład listwy oświetleniowej dostępnej w sklepie www.elektra-lampy.pl

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Aby dobrać lampy łazienkowe warto zwrócić także uwagę na kilka aspektów. Między innymi – na wielkość łazienki. W bardzo dużych pomieszczeniach jedna lampa może nie wystarczyć. W mniejszych – sprawdzi się bez problemu. Zależy także od użytkowników i mieszkańców – tak jak pisaliśmy wcześniej, kobiety lub mężczyźni, którzy co rano golą zarost mogą szczególnie potrzebować dobrze oświetlonego lustra. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić, są same żarówki – jeśli zdecydujemy się na LED-owe, nie tylko zaoszczędzimy na prądzie, ale zwykle dają one też mocne, białe światło, które w łazienkach sprawdza się idealnie.

Jak widać, wybór lampy do łazienki wcale nie musi być taki prosty jak nam się wydawało. Warto zwrócić uwagę na parę szczegółów. Ze swojej strony polecamy lampy łazienkowe w sklepie Elektra Lampy – duży wybór i atrakcyjne ceny. A jak widać: dobrze oświetlona łazienka, to piękna łazienka.

lampy łazienkowe w przykładowej łazience