Leasing dla branży medycznej – co należy wiedzieć?

Leasing dla branży medycznej – co należy wiedzieć?

25 stycznia, 2019 Wyłączono przez WU

Leasing dla branży medycznej wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Dla wielu osób nie jest jasna natura takiego przedsięwzięcia. Zastanowienie może powodować chociażby, która forma leasingowania będzie najbardziej opłacalna, jak wyglądają kwestie podatkowe, czy to, jakie wyposażenie można kupić w ramach finansowania leasingowego. Na szczęście, na stronie firmy Leason znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Co sfinansujemy za leasing dla branży medycznej?Leasing dla branży medycznej a podatki

Leasing dla branży medycznej najlepiej załatwić poprzez pożyczkę leasingową, albo leasing finansowy. Jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie dla leasingobiorcy, ponieważ w pierwszym przypadku pozwala odpisać zakupy od rozliczenia ze skarbówką, a w drugim płacimy za raty tą samą stawkę, co za sprzęt medyczny. Warto wiedzieć, że w przypadku tej branży nie jest wymagany wkład własny, ani żaden staż firmy. Wymagane natomiast będzie przedstawienie dokumentu poświadczającego prawo do wykonywania zawodu.

Co możemy kupić w ramach leasingu?

Leasing dla branży medycznej możemy wykorzystać na kompleksowe wyposażenie naszego gabinetu. W praktyce oznacza to, że nie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do zakupów sprzętu medycznego. W ramach tego finansowania spokojnie można zakupić także urządzenia biurowe, komputery, meble, czy nawet ekspres do kawy.