Leasing maszyn produkcyjnych – jak przygotować wniosek?

Leasing maszyn produkcyjnych – jak przygotować wniosek?

28 lutego, 2019 Wyłączono przez WU

Leasing maszyn produkcyjnych, załatwiany po raz pierwszy, bywa problematyczny dla młodych przedsiębiorców. Często zdarza się, że prowadząc dobrze rokującą firmę i osiągając rokrocznie spore zyski, leasingodawcy odmownie odpowiadają na wniosek, mimo optymistycznych prognoz początkowych. Dzieje się tak, ponieważ uruchomienie produkcji przez twoją firmę traktowane jest jako początek nowej działalności. Nie są więc brane pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy.

Leasing maszyn produkcyjnych – co zrobić w razie odmowy?

Jeżeli już kilkukrotnie spotkałeś się z odmową na leasing maszyn produkcyjnych, nie nie jest jeszcze stracone. Zamiast wnosić o finansowanie u jednego leasingodawcy na całą linię produkcyjną, możesz rozbić ten wniosek na mniejsze części. Z poszczególnymi wnioskami zwróć się do różnych podmiotów. Będziesz miał przez to więcej papierkowej roboty na głowie, między innymi potrzebne będą oddzielne faktury na maszyny mieszczące się na różnych wnioskach. Ostatecznie jednak masz dużo większą szansę dostać pozytywną opinię na 5 wniosków po 200 tys złotych każdy, niż na jeden z kwotą miliona złotych.

Co ma do zaoferowania broker leasingowy?

Aby zapewnić sobie największe szanse na pomyślne załatwienie leasingu maszyn produkcyjnych, warto skorzystać z pomocy brokera. Pomoże on ci przeanalizować dane dotyczące twojej firmy i planowanej inwestycji, następnie doradzi, jak podzielić całość projektu na kilka wniosków. W oparciu o swoje doświadczenie powinien wskazać też te podmioty, które będą najbardziej skłonne udzielić twojej firmie finansowania.