Leasing maszyn rolniczych – jego zalety dla rolników

Leasing maszyn rolniczych – jego zalety dla rolników

26 października, 2018 Wyłączono przez DB

Leasing to forma a jednocześnie alternatywa dla kredytu na specjalnych warunkach dla przedsiębiorców oraz osób prowadzących działalność jednoosobową w tym rolników. Taki leasing to często jedyna opcja rozwinięcia gospodarstwa czy innego biznesu. Możemy dzięki niemu stworzyć warunki dla nowego stanowiska pracy np. zleasingować samochód dla nowego handlowca. Możemy wyposażyć obiekt gastronomiczny w nowe maszyny, hale produkcyjną w nową technologię, bądź  uzyskać leasing maszyn rolniczych. Dziś skupimy się na tych ostatni analizując temat.

Leasing maszyn rolniczych – podstawowe informacje

leasing maszyn rolniczych

Jeśli chcesz zmodernizować gospodarstwo lub unowocześnić produkcję zazwyczaj pierwszy problem jaki napotkasz to brak środków na sfinansowanie niezbędnego sprzętu. nowy ciągnik, kombajn, rozrzutniki obornika, rozsiewacze do nawozów, agregaty uprawowe i uprawowo — siewne, glebogryzarki, czy siewniki to maszyny, które są bardzo drogie. Skąd rolnik ma wziąć pieniądze na nowoczesny sprzęt do prowadzenia gospodarstwa? Leasing maszyn rolniczych to jeden z najpowszechniejszych sposobów na uzyskanie maszyny,a  tym samym rozwinięcie przedsiębiorstwa. To nowoczesna forma finansowania dóbr dostępna dla praktycznie większość rolników. Jaki jest warunek przystąpienia do leasingu? O leasing może starać się jedynie rolnik , prowadzący działalność gospodarczą.

Dane szczegółowe na temat leasingu maszyn rolniczych

Wielu z was, do razu zapyta. Dobrze, ale jak długo będę musiał leasingować taką maszynę, czyli jak długo umowa leasingowa będzie trwała, a w związku z jej zapisami będę musiał spłacać maszynę. Zasada jest jedna:  minimalny okres trwania leasingu operacyjnego wynosi 40 proc. okresu amortyzacji maszyny. W zależności od jej rodzaju umowę podpisuje się więc na okres od 3 do 7 lat. Jakie są zalety leasingu? Po pierwsze możemy raty leasingu wrzucić w koszty, leasing nie obniża zdolności kredytowej dodatkowo leasing jest dostępny dla młodych firm.