Leasing stacji transformatorowej – sprawdź co warto o nim wiedzieć

Leasing stacji transformatorowej – sprawdź co warto o nim wiedzieć

7 stycznia, 2020 Wyłączono przez RG

Nie ma wątpliwości co do tego, że zakup nowej stacji transformatorowej to wydatek rzędu kilkuset tysięcy. Nie dziwi więc fakt, że duża część przedsiębiorstw, których specyfikacja zakłada zakup takiej maszyny decyduje się na leasing. O tym czym jest leasing stacji transformatorowej oraz co warto o nim wiedzieć dowiesz się z poniższego wpisu. Zapraszamy do lektury!

Leasing stacji transformatorowej – podstawowe informacje

Aby firmie pozytywnie rozpatrzono decyzję o leasing stacji transformatorowej musi ona spełniać kilka ważnych warunków. Przede wszystkim oceniane są wyniki finansowe danego przedsiębiorstwa, aby określić jej zdolność spłaty. Z racji tego, że od tego produktu zależy w dużej mierze bezpieczeństwo energetyczne wielu firm, można przypuszczać że wydatek ten będzie istotnym zobowiązaniem.

Jak uzyskać leasing na stację transformatorową?

Aby uzyskać  leasing stacji transformatorowej  warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Tego typu urządzenie wyróżnia się 10% stawką amortyzacji. Po trwającym minimum 4 lata leasingu operacyjnym, wykup jest na wysokim poziomie. Najczęściej wymaga się co najmniej 20% kwoty będącej wkładem własnym. Większe firmy zazwyczaj mogą liczyć na 10%. Warto dodać, że czas spłaty takiego leasingu to zwykle 4,5, a nawet więcej lat. Płatność za leasing może być jednorazowa lub płatna w częściach, wszystko zależy od sporządzonej umowy.

leasing stacji transformatorowej