LEGO drzewko bonsai — bonsai dla każdego

LEGO drzewko bonsai — bonsai dla każdego

25 listopada, 2021 Wyłączono przez KL

Bonsai to sztuka miniaturyzowania drzew lub krzewów uprawianych w odpowiednio dobranych, płaskich pojemnikach. Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji rośliny. Na szczęście, zebranie zestawu LEGO drzewko bonsai wcale nie zajmie tyle czasu.

LEGO drzewko bonsai — charakterystyki

Zestaw klocków LEGO drzewko bonsai składa się z 878 klocków. Jest dedykowany osobom dorosłym. Warto dodać, że elementy liści są wykonane z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskanego ze zrównoważonego źródła.

Po odpowiednim złożeniu klocków uzyskamy drzewko bonsai o ok. 18 cm wysokości, 21 cm długości i 20 cm szerokości. W zestawie znajduje się również prostokątna doniczka i podstawka do niej, imitująca drewniane listwy — wszystko według reguł sztuki bonsai. Dodatkowo można zmieniać zielone liści drzewka na różowe kwiaty wiśni, zmieniając kolor korony drzewka.

Nie tylko efekt końcowy, ale również proces budowania tego modelu przynosi satysfakcję. Zbieranie klocków to kreatywna zabawa, która pozwala się odprężyć.

lego drzewko bonsai po zebraniu modelu

Dla kogo jest ten zestaw?

Jak wspomniano wyżej, ten zestaw klocków jest dedykowany osobom dorosłym. Wielu myśli, że klocki są zabawą wyłącznie dla dzieci, ale nic bardziej mylnego! Każdy z nas od czasu do czasu rozpieszcza swoje wewnętrzne dziecko i potrzebuje zabawy. Zestaw z drzewkiem bonsai będzie również dobrym prezentem dla miłośników natury czy kultury japońskiej. Z kolei miłośnicy LEGO docenią dopełnienie swojej kolekcji.

Podsumowując, jest to znakomity pomysł na prezent dla miłośników LEGO i natury.