LEGO Super Mario: pora na niezwykły mariaż!

LEGO Super Mario: pora na niezwykły mariaż!

7 maja, 2020 Wyłączono przez JP

Dwa klasyki. Dwa symboliczne znaki dzieciństwa dla pokolenia lat 90. Z jednej strony, różnobarwne klocki LEGO. Z drugiej, pasjonująca gra z charakterystycznym motywem muzycznym, Super Mario. Całość połączona w nostalgiczny zestaw to coś specjalnego nie tylko dla juniorów.

Super Mario i pewna duńska firma oraz ich miejsce w popkulturze

Na dobry początek, przypomnijmy sobie, w jaki sposób rozwijała się popularność marek. Mario, a dokładniej Super Mario Bros. to tzw. platformówka, a więc gra zręcznościowa która polega na pokonywaniu kolejnych przeciwności losu jako bohater którym sterujemy. Super Mario jako produkt powstała w 1985 roku i została opracowana przez japońskie Nintendo. Mimo licznych kontynuacji, właśnie ta pierwotna, surowa rozgrywka pozostała w pamięci graczy na całym świecie. Międzynarodową karierę zanotowała również marka LEGO. Duńskie przedsiębiorstwo założone w latach 30. ubiegłego wieku przez Ole Kirka Christiansena rozrosło się do symbolu potęgi, a coraz to nowe pomysły (takie jak LEGO Super Mario) szybko znajdują swoich właścicieli.

LEGO Super Mario - co znajdziesz w zestawie?

Kiedy LEGO Super Mario łączą się w jeden zestaw

W zależności od wybranego zestawu, staniesz się konstruktorem jednej z części przygód bohatera z charakterystycznym wąsikiem. LEGO Super Mario – zestaw startowy to klasyczny, podstawowy zestaw w skład którego wchodzą niezbędne elementy świata przedstawionego gry od Ninetendo. Warto do takiej bazy dołączyć rozszerzenia, na przykład ten nawiązujący do części Monty Mole i supergrzyb. Z dodatkami z pewnością stworzysz wyjątkowe imperium.