Lego Wedo 2.0 – nowa wersja zestawu do robotyki

24 października, 2019 Wyłączono przez RG

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób możesz zaszczepić w swoim dziecku bakcyla do nauki robotyki to sprawdź koniecznie produkt jakim jest Lego Wedo 2.0. Produkt ten jest ulepszoną wersją zestawu 1.0, który został z entuzjazmem przyjęty zarówno przez rodziców, nauczycieli, jak i dzieci. Sprawdź co musisz wiedzieć na temat nowej edycji.

Lego Wedo 2.0 – sprawdź co warto o nim wiedzieć

Lego Wedo 2.0 to owoc współpracy dyrektora zespołu Lifelong Kindergarten oraz dyrektora departamentu Electronics R&D firmy Lego. Warto wspomnieć o tym, że Panowie Ci mieli już przyjemność pracować ze sobą i stworzyli doskonały zestaw Lego Mindstorms, który stał się hitem sprzedażowym. Pierwszy zestaw konstrukcyjny Wedo był dedykowany dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz trafił na sklepowe półki w 2009 roku. Składa się on z klocków Lego, silnika, czujników i łączącego huba, który odpowiada za komunikację z komputerem. Zestaw ten wykorzystuje nieskomplikowany język programowania, który pozwala wywoływać funkcje życiowe u robotów.

Co znajduje się w zestawie?

Zestaw konstrukcyjny Lego Wedo 2.0 zawiera 13 przegródek na małe klocki, 13 najklejek, 280 części Lego. Co ciekawe poprzednia wersja produktu miała w pudełku jedynie 150 elementów, który można było za dodatkową opłatą rozszerzyć do 325 klocków.

Lista części LEGO WeDo 2.0

lego wedo 2.0