Magdalena Witkiewicz – polska pisarka, o której warto wiedzieć więcej

28 grudnia, 2019 Wyłączono przez AD

Kim jest Magdalena Witkiewicz? Dlaczego w świecie literackim wciąż jest o niej tak głośno? Na te i inne nurtujące wszystkich pytania odpowiadamy z przyjemnością w dzisiejszym nieco biograficznym wpisie.

Magdalena Witkiewicz i jej powieści

Polska pisarka i zarazem fantastyczna autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Niektóre nieco poważniejsze, inne utrzymane w lżejszym tonie. Najważniejsze jest, że kilkanaście tytułów zachwyciło już czytelniczki z całego kraju. A „Szkoła żon” to tytuł wybitnie dla dorosłych pań, przepięknie zmysłowy i zarazem wyjątkowo zabawny.

magdalena witkiewicz

Magdalena Witkiewicz urodziła się w 1976 r. Ukończyła Uniwersytet Gdański i nie tylko – również Gdańskie Studium Bankowości, Fundację Kształcenia Menadżerów. Dzięki temu wykształceniu mogła założyć własną firmę marketingową, która pozwalała jej zarabiać na życie zanim wydawanie książek stało się wystarczająco lukratywne, by utrzymać się wyłącznie z tego. Teraz wszystko się zmieniło, przez co życie zawodowe to po tylko – i aż! – książki oraz spotkania autorskie. Ze względu na swoją popularność teraz to już całe trasy promocyjne! Magdalena Witkiewicz kocha swoich czytelników, spotkania z nimi to dla niej czysta przyjemność. Od 2016 roku prowadzi nawet spotkania autorskie online. A mieszka w Gdańsku z całą rodziną, barwnym kompletem: z mężem, dwójką dzieci i Puszysławem. Rzecz jasna kotem.

Daj się ponieść emocjom!

Magdalena Witkiewicz określa się jako Matka Polka Pisarka, co jest pseudonimem zabawnym i perfekcyjnie dopasowanym do barwnej postaci pisarki. Dlaczego tak? Witkiewicz pierwszą powieść napisała podczas urlopu macierzyńskiego. Zatem mamy – do boju!