Marża bukmachera – czy wiesz co to?

Marża bukmachera – czy wiesz co to?

23 sierpnia, 2019 Wyłączono przez RG

Zastanawiasz się czym jest marża bukmachera? Pojęcie to jest często spotykane, lecz nie wszyscy wiedzą co się za nim kryję. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się co to takiego oraz w jaki sposób wpływa na kupony bukmacherskie.

Marża bukmachera – co to jest?

Marża jest niczym innym, jak różnicą pomiędzy kosztem nabycia lub wytworzenia jakiegoś przedmiotu, a ceną w jakiej jest on sprzedawany. Marża stanowi w takim razie zysk jaki uzyskuje sprzedawca, na identycznej zasadzie działa marża bukmachera. Jak wiadomo, firmy bukmacherskie funkcjonują na zasadzie udostępniania płatnych zakładów, które oferowane są po ustaleniu kursu odzwierciedlającego szanse uczestników danego spotkania. Później, bukmacherzy ustalają swoją marżę, która stanowi zysk za zaoferowanie zakładu –  właśnie w taki sposób zarabiają na każdym kuponie.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć na temat marży bukmacherskiej?

Warto dodać, że marża bukmachera jest wyrażana przy użyciu procentów. Podaje się ją najczęściej z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Ciekawostką jest, że bukmacherzy którzy kierują swoje usługi do profesjonalistów – zazwyczaj posiadają niższe marże, niż Ci którzy udostępniają swoją ofertę dla osób grających jedynie rozrywkowo. Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób obliczyć marżę zakładu bukmacherskiego, gdyż dzięki temu można obstawiać na jeszcze korzystniejszych warunkach.

marża bukmachera