Materace antyalergiczne – przeznaczone nie tylko dla alergików

Materace antyalergiczne – przeznaczone nie tylko dla alergików

5 maja, 2017 Wyłączono przez KF

Dobór odpowiedniego materaca ma duży wpływ na komfort snu oraz jego jakość. Wybierz koniecznie taki materac, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Być może materace antyalergiczne będą właściwe właśnie dla Ciebie.

Materace antyalergiczne i ich specjalne właściwościMaterace antyalergiczne są dostępne w różnych rozmiarach

Alergicy powinni unikać kontaktu z alergenami. Jednymi z najczęstszych są roztocza. Wiele materacy wykorzystuje różne technologie, które pozwalają na zapobiegnięcie gromadzeniu się roztoczy i innych drobnoustrojów. Takie produkty to materace antyalergiczne. Pościel a nawet niektóre kołdry i poduszki można prać w wysokich temperaturach. Pozwala to na wyeliminowanie większości alergenów. Niestety materace są duże i nie nadają się do konwencjonalnego prania. Właśnie dlatego warto zadbać o ich dodatkowe właściwości już na etapie zakupu.

Czy materace antyalergiczne są tylko dla alergików?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór materacyOczywiście, że nie są przeznaczone wyłącznie dla alergików. Każdy może chcieć spać środowisku wolnym od roztoczy i drobnoustrojów. Podczas snu nasze ciała wydzielają wilgoć, która sprzyja ich rozwojowi. Właśnie dlatego materace antyalergiczne muszą zapewniać dobrą wentylację. Dodatkowo powinny posiadać pokrowiec, który zapobiega przedostawaniu się do wewnątrz alergenów, a jednocześnie przepuszcza powietrze. Planując zakup takiego materaca warto zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec jest zdejmowany. Na wygodę leżenia nie ma wpływu właściwość antyalergiczna materaca. Dzięki niej wyłącznie pozbywamy się alergenów. Nadal komfort snu jest wysoki lub nawet wyższy niż w tradycyjnym materacu.