Meble industrialne – idealny wybór do Twojego mieszkania

Meble industrialne – idealny wybór do Twojego mieszkania

24 sierpnia, 2018 Wyłączono przez AC

Meble industrialne – skąd ich fenomen?

Styl industrialny cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, iż coraz bardziej podoba nam się minimalistyczny wystrój wnętrz, który zachwyca swoją prostotą. Czym się charakteryzuje i jakie meble industrialne będą najlepsze do Twojego mieszkania? Przekonaj się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Meble industrialne świetnie wyglądają w minimalistycznych wnętrzach

Styl industrialny ma swój początek w Nowym Jorku. Wszystko zaczęło się w latach 50 XX wieku, kiedy to recesja USA pogrążyła wiele przedsiębiorstw, które musiały ogłosić upadłość. Z tego powodu wiele przestrzeni fabrycznych i produkcyjnych zostało zagospodarowanych przez tamtejszych artystów, którzy tworzyli w nich swoje pracownie. Z czasem pojawiało się w nich coraz więcej mebli industrialnych, które spełniały przede wszystkim funkcje praktyczne. Dzisiaj styl ten kojarzy się przede wszystkim z chłodem stali i drewna, połączonym z betonem i jest coraz częściej wybieranym typem wystroju do wnętrz. Nic dziwnego, wchodząc do tego typu pomieszczeń ogarnia nas szacunek i zachwyt, o którym długo nie możemy później zapomnieć.

Gdzie kupić meble industrialne?

Meble industrialne nadają mieszkaniom atmosferę wolności i elegancji, stylem swoim nawiązując właśnie do starych fabryk produkcyjnych, czy warsztatów. Jeśli marzysz o mieszkaniu urządzonym w guście industrialnym koniecznie odwiedź sklep internetowy Polish Design Only, w którym znajdziesz różnego rodzaju produkty pochodzące tylko i wyłącznie od polskich projektantów. Odśwież wnętrze swojego domu!