Meble indyjskie i pomysł na przytulną aranżację wnętrza

Meble indyjskie i pomysł na przytulną aranżację wnętrza

25 listopada, 2020 Wyłączono przez A S

Planujesz urządzać albo remontować dom lub mieszkanie? Jeśli chcesz, aby pomieszczenia były nie tylko stylowe, ale także przytulne i z charakterem, postaw na meble indyjskie! Zobacz czym się charakteryzują, dlaczego warto je wybrać i z czym połączyć. Zapraszamy do lektury.

Czym cechują się meble indyjskie i dlaczego warto je wybrać?

Meble nazywane indyjskimi to tak naprawdę szeroko pojęte meble kolonialne. Mogą to być meble w typowo klasycznym stylu, stylu shabby chic, a także loftowe. Meble te, wykonane są zazwyczaj z litego drewna palisandru indyjskiego. Są więc niesamowicie solidne, wytrzymałe i stylowe. W ich wyglądzie dominują geometryczne, bardzo praktyczne kształty, ale połączone z mocno rzeźbionymi cokołami czy wstawkami. Meble indyjskie mogą być bielone, przecierane, a nawet malowane na pastelowe i unikatowe kolory. Prezentują się więc naprawdę oryginalnie i wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy nastrój.

Jakie dodatki wpływają na fakt, że aranżacja jest przytulna?

Oprócz wspomnianych mebli, które już same w sobie stanowią niejako dekorację wnętrza, warto jednak zadbać o odpowiednie dodatki. Jeśli zależy nam na tym, aby aranżacja była naprawdę przytulna, nie może w niej zabraknąć miękkich faktur, poduszek i ozdobnych kocy. Ponadto, warto zdecydować się na ściany w stonowanym, ale ciepłym odcieniu, np. beżu czy ecru. Wszelkie dekoracje koniecznie dopasuj stylem do wybranych mebli. Mogą to być różne wazony, świeczniki, a także ramki na zdjęcia czy oryginalne obrazy i plakaty. Świetnie wpasują się tam również egzotyczne rośliny, np. drzewko bananowca czy palma.