Mikrodermabrazja – na czym polega ten zabieg?

Mikrodermabrazja – na czym polega ten zabieg?

27 września, 2019 Wyłączono przez MS

Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na dogłębnym oczyszczaniu skóry. Wykonywany jest on przy użyciu specjalistycznego narzędzia, a także kosmetyków, których celem jest wygładzenie skóry, a także zminimalizowanie niedoskonałości. Sprawdźcie, jak wygląda ten zabieg, a także jakie przynosi efekty. Serdecznie zapraszamy!

Jak wygląda ten zabieg?

Mikrodermabrazja skutecznie wygładza skórę i redukuje widoczność zmarszczek

Zabieg mikrodermabrazji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia, a także odtłuszczenia twarzy. Kolejnym krokiem jest przykładanie do poszczególnych fragmentów skóry, specjalnej głowicy urządzenia pokrytej korundem lub diamentami. Urządzenie to pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry. Po skończonym zabiegu skóra jest odpowiednio nawilżana i wymaga regeneracji. W tym czasie należy nakładać specjalne kremy, a także na jakiś czas zrezygnować z basenu i wszelkich aktywności, które niosą ryzyko zakażenia się różnymi bakteriami. Należy również unikać wystawiania skóry na słońce i stosować specjalne kremy z filtrem.

Jakie działanie ma mikrodermabrazja?

Działanie tego zabiegu jest bardzo szerokie. Może być on z powodzeniem stosowany na twarz, ale również na całe ciało. Mikrodermabrazja redukuje widoczność zmarszczek, a także rozjaśnia przebarwienia. Przyczynia się również do regenerowania skóry oraz pobudzania produkcji kolagenu i opóźniania procesów starzeniowych. Zabieg ten polecany jest również wszystkim osobom, które chcę zminimalizować rozstępy lub usunąć blizny. To doskonała technika poprawiająca prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry.