Minimalizm w Twoim domu na czym powinien polegać.

Minimalizm w Twoim domu na czym powinien polegać.

5 października, 2018 Wyłączono przez DB

Minimalizm to sztuka życia nie w czterech pustych ścianach. Minimalizm skupia się na posiadaniu tych przedmiotów, które potrzebne nam do zachowania ładu i harmonii w miejscu, w którym żyjemy. Do czego w praktyce sprowadza się minimalizm?

Minimalizm i jego zasady

Wprowadzając zasady minimalizmu do swojego życia a tym samym do domu czy mieszkania, początkowo skupiamy się na tych przedmiotach, które już posiadamy. Z pewnością znajdziesz w swoim domu niepotrzebne sprzęty kuchenne, akcesoria czy modowe dodatki. Standardowym działaniem podczas wprowadzania minimalizmu jest po pierwsze zapoznanie się z tym co tak naprawdę w domu gromadzimy, w tym również z zawartością szaf. Nie tylko kobietom ale i mężczyzną ciężko pozbyć się ulubionej koszulki, która przecież jest już zniszczona ale taka ładna, za małych jeansów, w które przecież w końcu wejdziemy czy 5 paska, który został kupiony na promocji. Zdajemy sobie sprawę jak ciężko wyrzucić niektóre rzeczy, szczególnie te, z którymi kojarzą się wspomnienia i miłe chwile. Można wtedy przyjąć następujące zachowanie. Wybierz organizacje charytatywną, bądź potrzebującą rodzinę, której z pewnością Twoje rzeczy przydadzą się bardziej. Stare, przeczytane książki oddaj koleżance bądź do antykwariatu lub na skup makulatury, ubrania, z których wyrosły Twoje pociechy do domu dziecka a odzież dla dorosłych zanieś chociażby do pobliskiego kościoła, gdzie z pewnością prowadzona jest zbiórka dla potrzebujących. W ten sposób nie tylko wprowadzisz minimalizm do swojego domu ale i uczynisz nie jeden a wiele dobrych uczynków.

minimalizm

Minimalizm a meble

Liczba mebli w mieszkaniu czy domu zgodnie z zasadami minimalizmu, nie powinna przekraczać minimum. Co to znaczy? Pozbywamy się niepotrzebnych mebli, które przytłaczają domowników. Wyrzucamy stare materace z piwnicy, krzesła z garażu. W salonie stoi smutny, nieużywany fotel ? Oddaj go osobie, która będzie go wykorzystywać, bądź po prostu sprzedaj. Minimalizm w architekturze wnętrz to przestronne pomieszczenia, z meblami dobrej jakości, często wykonanymi z naturalnych materiałów. Dodatkami są kwiaty, metalowe przedmioty. Panuje ład i  porządek, który ze względu na małą ilość rzeczy prosto utrzymać. Skupienie i relaks w takim miejscy przychodzi z łatwością.