Mokasyny męskie – Ceneo.pl

Mokasyny męskie – Ceneo.pl

21 października, 2019 Wyłączono przez ASt

Obuwie są bardzo ważną częścią ubioru. Od wielu wieków obecne we wszystkich krajach i społecznościach, stanowi już nie tylko okrycie i ochronę stopy, ale również jest modnym akcentem, często również dodatkiem i ozdobą do stroju. Na różne okazje mężczyźni wybierają różne typy obuwia. Sandały są idealne na lato, mokasyny męskie idealnie sprawdzają się na różne formalne i codzienne okazje, a glany kojarzą się z paroma rozpoznawalnymi grupami subkulturowymi.

mokasyny męskie dla każde

 

Pierwsze buty w historii

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, najstarsze obuwie odnaleziono na stopach praczłowieka, nazwanego przez naukowców Ötzi. Zamrożony w lodowcu praczłowiek żył prawdopodobnie około 3300 roku przed naszą erą i nie miał na sobie co prawda mokasynów męskich, ale obuwie z jeleniej skóry, mocnej i nieprzemakalnej, na podeszwie wykonanej ze skóry niedźwiedzia.

Mokasyny męskie – buty wzorowane na… obuwiu indiańskim

Ciekawym rodzajem męskiego obuwia są mokasyny męskie, których historia sięga czasów pierwszych plemion indiańskich. Na początku były to buty indiańskie, wykonywane głównie z dwóch płatów jeleniej skóry, z często doszytymi z tyłu frędzlami, służącymi do zacierania śladów. Skóra ta była zszywana przy pomocy ścięgien, a następnie szwy były wywijane na zewnątrz, aby buty były wygodne i miękkie. Obecnie buty te są udoskonalone i unowocześnione. Na rynku są dostępne w wielu kolorach, wykonane z wielu materiałów, a kupić można je, w super cenach, np. na Ceneo.