Wiesz, gdzie znaleźć najlepsze musli dla koni?

Wiesz, gdzie znaleźć najlepsze musli dla koni?

26 lutego, 2019 Wyłączono przez AD

Na rynku jest tyle rodzajów musli dla koni co samych wierzchowców. Przed zakupem warto najpierw zapoznać się z szeroką ofertą wielu zoologicznych sklepów internetowych. Da to przewagę nad pójściem do sklepu stacjonarnego, gdzie wybór jest mniejszy, a presja ze strony sprzedawców większa. Podobnie rzecz ma się z ceną – w internecie często można dostać dokładnie te same produkty w znacznie niższej cenie. Przejdźmy więc do szczegółów: na jakie musli dla koni warto zwrócić uwagę?

Z owsem czy bez owsa…? Oto jest pytanie.

Odpowiedź nie jest taka prosta: wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzą nasze konie i jak zbilansowana jest ich dieta. Jeżeli są karmione na co dzień sianem i owsem, warto znaleźć takie musli dla koni, które zapewni im zróżnicowaną dietę, tj. będzie wzbogacone o inne ziarna czy nawet owoce. Wtedy składniki będą miały mniejszą kaloryczność niż te z zawartością owsa, za to większą wartość odżywczą.

musli-dla-koni-starszychMusli dla koni a bilans energetyczny

Ważnym czynnikiem przy wyborze musli dla koni jest wzięcie pod uwagę, jak intensywną pracę wykonują nasi podopieczni każdego dnia. Konie przeznaczone do sportu potrzebują znacznie większą dawkę energii niż ci członkowie stada, którzy pracują w rekreacji. Zupełnie inną kategorią będą zwierzęta, które już zakończyły karierę i większość czasu spędzają na pastwisku i w stajni. Takie konie nie potrzebują składników do budowania masy czy tkanki mięśniowej. Dlatego warto wybrać dla nich odpowiednio zbilansowane musli dla koni starszych, które zapobiegnie zbędnemu przybraniu na wadze i wydłuży żywotność.