Muzykoterapia w fotelu masującym – nowa forma rozrywki

Muzykoterapia w fotelu masującym – nowa forma rozrywki

4 października, 2019 Wyłączono przez AD

Muzyka w życiu towarzyszy nam każdego dnia. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno jesteśmy z nią pozwiązani. Słuchamy jej w drodze do pracy i do domu, w autobusie, w tramwaju, w parku i w podróży, robiąc zakupy i sprzątając. A co powiesz na to, by muzykoterapia w fotelu masującym stała się codziennością jak każda inna?

Jaka jest rola muzyki w codziennym życiu?

Historycznie muzyka służy przede wszysktim wyrażaniu ekspresji: niezależnie od tego, czy przez śpiew, taniec czy grę na instrumentach, a nawet słuchanie określonych gatunków muzycznych. Do tego często skupia wokół siebie ludzi wyznających podobne wartości czy posiadających wspólny gust estetyczny. Wpływa na relacje, zapewnia tematy do rozmów, a oprócz tego nie można zapomnieć, że dostarcza rozrywki. Czy to w formie koncertów, czy poza nimi. Warto dodać, że muzyka to także czysto estetyczna przyjemność dla wielu melomanów. Podziwianie złożonych w jedną, fascynującą całość dźwięków, to hobby – dokładnie takim może zostać muzykoterapia w fotelu masującym.

muzykoterapia

Muzykoterapia w fotelu masującym a zdrowie

Jaki wpływ na zdrowie ma ta forma aktywności (czy może raczej: relaksu)? Ponieważ muzyka potrafi wzbudzać faktyczną, fizyczną reakcję organizmu, może być wykorzystywana w  działaniach terapeutycznych. Do takich można zaliczyć każdą sesję masażu. Maszyny  masujące w połączeniu z ulubioną muzyką, kojącymi dźwiękami i kulturą to najlepsze, co może cię spotkać podczas chwili w SPA. Poczuk redukcję zmęczenia, a także regulację pracy serca i – co za tym idzie – krążenia krwi. Muzykoterapia w fotelu masujacym jest możliwa dzięki zamontowanej technologii Bluetooth. Tu trzeba wymienić modele marki Massaggio – Piccolo, Ricco i Bello 2. Za to Massaggio Stravagante umożliwie słuchanie muzyki za pomocą słuchawek.