Na czym polega badanie wariografem?

Na czym polega badanie wariografem?

27 stycznia, 2021 Wyłączono przez MWsz

Jeśli czeka Cię badanie wariografem koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat tego tajemniczego testu na kłamstwa.

Czym jest badanie wariografem?

Wiele z nas podczas ogladania filmów szpiegowskich czy kryminalnych natknęła się na wątek, w którym jeden z bohaterów jest badany specjalnym urządzeniem do sprawdzania czy, aby na pewno mówi prawdę. Takie urządzenie jest dostępne dla detektywów czy policji od lat. Jest wykorzystywane, aby stwierdzić czy podawane informacje przez świadka itp. są zgodne z prawdą. Badanie wariografem polega na mierzeniu reakcji naszego ciała na poszczególne pytania. Jeśli kłamiemy, specjalny wykres wskaże, w którym miejscu możemy mijać się z prawda. Osoba prowadząca badanie podpina nas do specjalnego urządzenia. Badanie nie jest bolesne, można odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany tez z całą stresującą sytuacją. Wielu ekspertów odchodzi jednak od tej metody, ponieważ ma ona wiele mankamentów. Wyniki badania mogą stanowić jedynie wskazówkę. Nie dają 100% pewności, że osoba kłamie lub mówi prawdę. Warto wziąć to pod uwagę. Dodatkowo nie warto zastanawiac się jak oszukać maszę, ponieważ możemy doprowadzić do większego zamiesznia w wynikach.

gangster 539993 1280 1

Gdzie wykonać takie badanie?

Badanie wariografem może być wykorzystywane przez wykwalifikowane osoby jak policja czy detektywi. Na własną rękę również możemy skorzystać odpłatnie z tej metody właśnie w agencjach detektywistycznych, gdzie maszynę tą stosuje się rozwiazywania wielu nurtujących spraw.