Na czym polega spedycja lotnicza?

Na czym polega spedycja lotnicza?

8 listopada, 2021 Wyłączono przez D W G

Spedycja lotnicza to transfer i wysyłka towarów za pośrednictwem przewoźnika lotniczego, który może być czarterowy lub komercyjny. Przesyłki takie podróżują z komercyjnych i pasażerskich bram lotniczych do każdego miejsca, gdzie samoloty mogą latać i lądować.

spedycja lotnicza transport

Spedycja lotnicza – zalety

Opcje ekspresowej wysyłki frachtu lotniczego sprawiają, że jest to cenna opcja koordynacji wrażliwych na czas przesyłek do niemal każdego miejsca na świecie. Może to być szczególnie korzystne dla mniejszych i średnich firm, ponieważ pozwala im uczestniczyć w handlu międzynarodowym w sposób szybki i skuteczny. Spedycja lotnicza oferuje również korzyści w postaci wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ kontrola ładunków na lotniskach jest ściśle zarządzana.

spedycja lotnicza ekspansja

Ekspansja spedycji lotniczej

Wykorzystywany w połączeniu z innymi formami transportu, takimi jak morski, kolejowy i lądowy, spedycja lotnicza stała się jedną z głównych opcji dostawy w imporcie i eksporcie na początku XX wieku. Rozwijając się wykładniczo jako przemysł podczas ekspansji sieci handlowych i rynków w ciągu ostatnich 40 lat, spedycja lotnicza obecnie uważana jest za efektywny środek transportu krajowego i międzynarodowego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich przesyłek międzynarodowych, procedury odprawy celnej muszą być zawsze przewidywane i odpowiednio udokumentowane. Współpraca z brokerem celnym przy wysyłce lotniczej gwarantuje, że wszystkie aspekty zarządzania frachtem są uwzględnione, od usługi przyspieszonej poprzez odprawę celną i dostarczenie przesyłki.