Nadwyżki magazynowe – co zrobić z zalegającym towarem?

Nadwyżki magazynowe – co zrobić z zalegającym towarem?

15 czerwca, 2018 Wyłączono przez IS

Nadwyżki magazynowe to towary, których z różnych powodów nie udało się sprzedać w danym sezonie lub zostały przeniesione do magazynu, w chwili zamknięcia przedsiębiorstwa. Prowadzący firmę musi podjąć decyzje co zrobić z nadwyżkami magazynowymi? De facto popularne są dwa rozwiązania. Sprzedaż towarów profesjonalnym firmom zajmującym się ich odkupem lub otworzenie nowej działalności – outletu, gdzie można sprzedawać produkty po znacznie obniżonej cenie.

Outlet – jeden ze sposobów na pozbycie się towaru

Wiele przedsiębiorstw, najczęściej w chwili likwidacji firmy lub magazynu rozważa możliwość otworzenia outletu,

Nadwyżki magazynowe garnituryczyli sklepu z towarami przecenionymi. Plusem takiego przedsięwzięcia jest ponowne włączenie towaru do obiegu i zwiększenie prawdopodobieństwa na sprzedaż ze względu na niskie ceny. Minusem jest konieczność ponoszenia ryzyka związanego z prowadzeniem działalności, poniesienie dodatkowych kosztów takich jak: wynajem lokalu i dostosowanie go pod określoną branże, rachunki za wodę i prąd, konieczność zatrudnienia obsługi. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się otworzyć outlet i sprzedawać towary po znacznie niższych cenach niż sprzedawali je wcześniej, często są zaskoczeni różnicą w przychodach i rozchodach między poprzednią i nową firmą. Cena przecenionych towarów często jest na tyle niska, że outlet doświadcza problemów z płynnością finansową.

Sprzedaż nadwyżek magazynowych – ile można zarobić?

Jak każdy towar na rynku cena nadwyżek magazynowych ściśle zależy od jakości i rodzaju towaru, który chcemy odsprzedać. Jeśli produkty są atrakcyjne, interesujące, modne, łatwo je sprzedać są wyceniane drożej.Produkty popularnych marek i znanych domów modowych znacznie łatwiej sprzedać, nawet jeśli są wadliwe lub cechują się niższą jakością.