Nadzieja mimo wszystko – o czym jest książka?

Nadzieja mimo wszystko – o czym jest książka?

7 stycznia, 2021 Wyłączono przez KK

Szukasz dobrej książki na Nowy Rok? Chcesz rozpocząć 2021 od czegoś pozytywnego i wartościowego? A może poszukujesz idealnego prezentu dla bliskiej Ci osoby? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie chociaż na jedno z tych pytań, to dobrze się składa. W tym wpisie, omówię wyjątkową książkę autorstwa Józefa Tischnera pt. Nadzieja mimo wszystko. O czym jest ta książka i dlaczego warto ją przeczytać?

Nadzieja mimo wszystko, czyli o czym opowiada ksiądz Tischner w swojej książce?

Książka, jak sam tytuł wskazuje, jest o nadziei. Nadzieja, czyli coś, co mamy wszyscy, co niesie radość, ale czasem także niepewność. Ksiądz Józef Tischner poświęcił jej całą książkę, ponieważ jest to tak ważne uczucie. Świat jest trudny, jako ludzie mamy za sobą bolesną historię, a przyszłość jest bardzo niepewna. Mimo to, tym, co często nam pomaga jest właśnie nadzieja. Każdy człowiek ma różne nadzieje. Ksiądz Tischner wskazuje i podpowiada, jak odróżnić nadzieję rzetelną od nadziei, która jest tylko iluzją i często prowadzi donikąd. Opisuje, że nadzieja nie jest zwykłym optymizmem, lecz wiarą – w to, że będzie lepiej, że dobro zwycięży, że będziemy wolni.

tischner nadzieja mimo wszystko

Kilka słów o autorze Józefie Tischnerze

Ksiądz Józef Tischner (ur. 1931 w Starym Sączu, zm. 2000 w Krakowie), autor książki Nadzieja mimo wszystko, był duchownym, filozofem i publicystą. Był również współzałożycielem wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku oraz profesorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Autor wielu wybitnych książek na temat duchowości i uczuć, jakie towarzyszą ludziom w życiu.