Najczęstsze oszustwa matrymonialne w internecie

Najczęstsze oszustwa matrymonialne w internecie

20 listopada, 2020 Wyłączono przez MWsz

Internet jest narzędziem, które pozwala na coraz więcej. Wiele osób szuka tutaj miłości, jednak trzeba być bardzo czujnym poznając nowe osoby. Przeczytaj nasz artykuł na temat oszustw matrymonialnych w internecie.

Na czym polegają oszustwa matrymonialne w internecie?

Przeglądając codzienne informację z kraju czy ze świata możemy natknąć się na informację, że ktoś padł ofiarą oszustwa matrymonialne w internecie. Ten termin jest już dość dobrze poznany. Oszuści wymyślają wiele sposobów na to, aby wzbudzić czyjeś zaufanie i je wykorzystać. Niestety na portalach randkowych jest masa takich osób. Warto jednak się nie zrażać i korzystać z dobrodziejstw dzisiejszego świata, jednak mieć na uwadze, że nie każdy ma dobre intencje względem nas. Bardzo popularnym zabiegiem jest wysyłanie e-mailu z prośbą o pieniądze lub po prostu próba kradzieży za pomocą kodu blik.

computer 1185626 640

Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić?

Kiedy poznajemy nową osobę powinniśmy brak poprawkę na jej słowa czy poczynania, ponieważ w świecie wirtualnym łatwo podszyć się pod kogoś innego. Oszustwa matrymonialne w internecie najczęściej polegają na wyłudzaniu pieniędzy. Jeśli nowopoznana osoba poprosi nas o pożyczkę lub zastawienie mieszkania w imię uczucia, powinniśmy jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. W ten sposób uratujemy nie tylko swój majątek ale też inne osoby. Nigdy nie podajemy w internecie swoich danych oraz danych do logowania w różnych serwisach.