Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce – podsumowanie sezonu

Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce – podsumowanie sezonu

3 października, 2018 Wyłączono przez DB

Festiwale muzyczne, któż ich nie kocha ?! To dla nich wybieramy się na drugi koniec Polski, oszczędzamy pieniądze na bilet, wyszukujemy coraz to nowsze miejscówki do spania, sprawdzamy artystów, przesłuchujemy płyty. Nic tak nie wyzwala emocji jak usłyszenie swojego ulubionego artysty czy w przypadku festiwalu wielu artystów światowej sławy – na żywo! Bo każdy fan muzyki wie, że najlepiej brzmi ona właśnie na żywo.

Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce – jak było w tym roku ?

Zacznijmy od klasyka – mowa o tegorocznym Openerze w Trójmieście. Kto wystąpił? Pierwszy dzień był  rockowo-metalowy. Na dużej scenie zagrał zespół Noela Gallghera z Oasis, Nick Cave, Arctic Monkeys, a na mniejszej Furia i Dead Cross. W czwartek festiwalowicze mieli okazję usłyszeć popularny zespół Depeche Mode, Davida Byrne’a a także Massive Attack, początkująca artystka Alma oraz wiele innych. Oprócz tego wystąpili Flirtini, Kamp oraz Kortez. I absolutne gwiazdy tegorocznej edycji – Gorillaz, Years&Years oraz Bruno Mars. Recenzje dostępne w internecie zapewniają, że festiwal jak co roku był udany. Z roku na rok jego popularność rośnie a organizatorzy mają przed sobą trudne zadanie mianowicie – pomieścić wszystkich zainteresowanych Openerem festiwalowiczów. Kto zagra w 2019? Line-up Open’er 2019 nie został jeszcze ujawniony. Prawdopodobnie, jak przy poprzednich edycjach, o artystach, którzy wystąpią podczas imprezy, dowiemy się na kilka miesięcy przed rozpoczęciem festiwalu.

Trochę elektroniki

najlepsze festiwale muzyczne w Polsce

A teraz coś dla fanów elektroniki mowa o sławnym AudioRiver w Płocku. Mieliśmy w tym roku okazję być tam osobiście, wiec z pierwszej ręki możemy wam opowiedzieć czy naszym zdaniem to najlepszy festiwal w Polsce. Z pewnością, jeden z kilku! Elektroniczne brzmienia tuż nad rzeką, piaszczyste plaże, piękna pogoda – to Audioriver z 2018. Artyści dobrani doskonale, pogoda dopisała, nagłośnienie idealne. Jeśli techno, elektro czy dubstep to Twoje klimaty koniecznie wybierz się na ten festiwal.  Bądź jego śląską wersję mianowicie Tauron Nowa Muzyka, festiwal, który odbywa się w Katowicach, w ciekawej scenerii muzeum śląskiego, znany jest z wypromowania takich gwiazd jak na przykład Years&Years czy Kiasmos na polskiej scenie muzycznej.Czy w tym roku festiwal był udany? Zdecydowanie tak !

Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce to takę Męskie Granie! Na wszystkie koncerty bilety ekspresowo znikają a każdy z obecnych na Męskim Graniu już marzy o  zabawie w przyszłym roku.  Ciekawym wydarzeniem jest także OFF Festiwal, Orange Warsaw Festiwal a także znany wszystkim Woodstock – jedyny bezpłatny festiwal w Polsce.