Najlepsze książki Stephena Kinga – lista niezbędnych pozycji dla miłośników grozy

Najlepsze książki Stephena Kinga – lista niezbędnych pozycji dla miłośników grozy

1 lutego, 2023 Wyłączono przez OZ

Stephen King to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i cenionych pisarzy grozy. Jego książki zachwycają czytelników na całym świecie i zyskały sobie miano kultowych kryminałów. W ciągu swojej długiej i owocnej kariery, King napisał ponad 60 książek, co sprawia, że wybór najlepszych może być trudny. W tym artykule przedstawiamy naszą listę najlepszych książek Stephena Kinga, które każdy miłośnik grozy powinien przeczytać.

Jakie książki pisze Stephen King?

Stephen King jest znany jako pisarz grozy i thrillerów. Publikuje książki, które przerażają i niepokoją czytelników, opierając się na elementach takich jak duchy, potwory, złe moce i morderstwa. King skupia się na opowiadaniu historii, które zarówno wciągają, jak i skłaniają do refleksji nad ludzką naturą, szczególnie nad naszymi lękami i obawami.

najlepsze książki kinga

Kilka subiektywnie najlepszych książek Stephena Kinga

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie są najlepsze książki Stephena Kinga. Poniżej przedstawiona została jednak krótka lista kultowych przykładów powieści, które z pewnością zasługują na uznanie.

  1. „Carrie” – ta pierwsza powieść Kinga zadebiutowała w 1974 roku i od tego czasu stała się klasykiem gatunku. Opowiada ona historię nastoletniej dziewczyny, która odkrywa swoje nadprzyrodzone moce i decyduje się wykorzystać je w celu zemsty na swoich oprawcach.
  2. „Lśnienie” – ta powieść opowiada historię Jacka Torrance’a, który jest zatrudniony jako stróż w opuszczonym hotelu na Alasce. Wkrótce jednak okazuje się, że hotel jest nawiedzony i Jack zaczyna tracić zmysły.
  3. „Misery” – to powieść autorstwa Stephena Kinga, opublikowana w 1987 roku. Opowiada ona historię pisarza, Paula Sheldona, który jest uwięziony przez fanatyczną fankę swoich książek, Annie Wilkes. Gdy Sheldon zostaje poważnie ranny w wypadku samochodowym, Annie ratuje go i pomaga mu się wyleczyć, ale szybko okazuje się, że jej intencje nie są dobre.