Najlepsze książki Stephena Kinga wg Goodreads

Najlepsze książki Stephena Kinga wg Goodreads

6 stycznia, 2022 Wyłączono przez KL

Amerykański mistrz horroru i jeden z najbardziej czytanych pisarzy współczesności niedawno obchodził 74. urodziny. Przy tej okazji wspominamy najlepsze książki Stephena Kinga.

Sylwetka autora

Stephen King to autor powieści trzymających w napięciu, znany przede wszystkim jako mistrz horroru. Jednak pisarz często łączy horror z tematami przyjaźni czy miłości i eksperymentuje z innymi gatunkami literackimi. Tak, liczący 8 tomów cykl „Mroczna Wieża” łączy w sobie elementy fantastyki naukowej, horroru, fantasy, a nawet westernu. Dodatkowo Stephen King jest autorem bestsellerowej pozycji „Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika”, która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce pisać lepsze teksty.

Stephen King jest nie tylko jednym z najchętniej czytanych, ale również ekranizowanych pisarzy na świecie. „Lśnienie” czy „To” stały się już kultowymi filmami, ale ekranizacje książek Stephena Kinga nie zawsze są udane. Jego książki są czymś więcej niż horrorem i na pewno zasługują na miejsce na naszych półkach.

najlepsze książki Stephena Kinga są źródłem inspiracji dla wielu ekranizacji, komiksów itp.

Najlepsze książki Stephena Kinga według użytkowników Goodreads

Goodreads jest największym na świecie portalem społecznościowym poświęconym literaturze. Pozwala użytkownikom z całego świata nie tylko na tworzenie list książek, które przeczytali, czytają lub zamierzają czytać, ale również na ich ocenianie (w skali od 1 do 5) i recenzowanie, dzięki czemu powstają rankingi książek. Książki amerykańskiego mistrza horroru należą do tych najczęściej ocenianych. Oto najlepsze książki Stephena Kinga według użytkowników Goodreads:

  1. Zielona mila (tłum. Andrzej Szulc, ocena 4,45)
  2. Bastion (tłum. Robert Lipski, ocena 4,34)
  3. Cztery pory roku (tłum. Zbigniew A. Królicki, ocena 4,34)
  4. Dallas ‘63 (tłum. Tomasz Wilusz, ocena 4,30)
  5. To (tłum. Robert Lipski, ocena 4,24)
  6. Lśnienie (tłum. Zofia Zinserling, ocena 4,23)
  7. Instytut (tłum. Rafał Lisowski, ocena 4,20)
  8. Misery (tłum. Robert Lipski, ocena 4,18)
  9. Doktor sen (tłum. Tomasz Wilusz, ocena 4,11)
  10. Miasteczko Salem (tłum. Arkadiusz Nakoniecznik, ocena 4,03)