Namioty ogrodowe – uniwersalny patent do twojego ogrodu

Namioty ogrodowe – uniwersalny patent do twojego ogrodu

10 stycznia, 2019 Wyłączono przez WU

Kiedy tylko zrobi się ciepło, wówczas rodzi się w nas pragnienie spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Wygraliśmy życie, jeśli posiadamy ogród, w którym możemy zaaranżować sobie własną, prywatną strefę odpoczynku i relaksu. Aby jednak zbyt szybko nie dały się nam we znaki czynniki atmosferyczne czy słońce, warto zainwestować w namioty ogrodowe.

Namioty ogrodowe to uniwersalne rozwiązanieNamioty ogrodowe – uniwersalna alternatywa dla altan

W porównaniu z tradycyjnymi altanami, namioty ogrodowe wykazują ogromną ilość zalet. Przede wszystkim są tańsze. Na jego koszt składa się metalowy stelaż i płócienne poszycie (oraz elementy do zamocowania). W przypadku altany musimy zaopatrzyć się w zapas drewna, zaimpregnować je i pomalować. Dodatkowo potrzebny będzie fundament (prace ziemne, cement, piasek) i dach. Oprócz wyższych kosztów to także ogromny nakład pracy. Namiot jest w tym względzie dużo prostszy, jego rozłożenie to kwestia godziny. I o ile altana jest postawiona zasadniczo na stałe, o tyle namiot zawsze można przemieścić.

Do czego wykorzystać namiot w ogrodzie?

Namioty ogrodowe mogą mieć szereg bardzo różnych zastosowań. Możemy w nich zorganizować przestrzeń towarzysko-imprezową i w gorące, letnie wieczory urządzać potańcówki (przyda się twardsza podłoga). Może nam służyć jako zacienione miejsce relaksu, gdzie będziemy w spokoju pochłaniać kolejne lektury. Większe modele z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako alternatywa dla sal na wesele czy bankiet.