Napisy na kamieniu – doskonały pomysł na dekorację domu

Napisy na kamieniu – doskonały pomysł na dekorację domu

23 stycznia, 2020 Wyłączono przez RG

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz udekorować swój dom na zewnątrz? Jeśli jego projekt wyróżnia się na tle innych budynków w sąsiedztwie, dobrym pomysłem jest nabyć napisy na kamieniu, które mogą być datą budowy lub jakąś ulubioną sentencją mieszkańców. Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć na ich temat.

Napisy na kamieniu – zadbaj o unikalność swojego domu

Napisy na kamieniu to idealne rozwiązanie jeśli chcesz wyróżnić swój dom. Zapewne kojarzysz stare domki, na których umieszczało się rok budowy. Podobny zwyczaj panuje w wielu Polskich miejscowościach, gdzie ludzie symbolicznie dekorują swoje domy w podobny sposób. Tego typu napisy są najczęściej umieszczane na granitowych płytach. Warto dodać, że sprawdzą się one bardzo dobrze jako tabliczka informacyjna z numerem domu. Często używa się ich również do kreowania dedykacji przytwierdzanych do tablic pamiątkowych lub opisów na pomniki.

Granit – co warto wiedzieć o tym materiale?

Granit to głębinowa skała, która wyróżnia się jawnokrystaliczną budową. W jej składzie można znaleźć między innymi: kwarc, skalenie potasowe, plagioklaz oraz biotyt. To właśnie ten materiał jest najczęściej wykorzystywany, kiedy tworzy się napisy na kamieniu. Warto dodać, że granit występuje w naturze w różnych barwach. Najpopularniejsze z nich to: szara, biała, białoróżowa, zielona, czerwona.

napisy na kamieniu granitowym