Narzędzia AML – zautomatyzuj swoją pracę już dziś

Narzędzia AML – zautomatyzuj swoją pracę już dziś

21 września, 2020 Wyłączono przez RG

Prowadzsz mikrofirmę oraz chcesz szybko wypełniać obowiązki określone w ustawie o przeciwdziałaniu przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu? Sprawdź koniecznie narzędzia AML, które pomogą Ci zautomatyzować swoją pracę. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym jest AML?

AML to po rozwinięciu Anti Money Laundering, co w języku polskim oznacza przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Pojęcie to jest związane z jednym z wymogów prawnych związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej w naszym kraju. Regulacje powiązane z AML są zawarte w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ustawa nakłada na przedsiębiorców, instytucje i firmy obowiązki związane z AML. Ich przestrzeganie ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo finansowe i zmniejszyć ryzyko oszustw. W celu ochrony należy wdrożyć odpowiedni system i zadbać o kilka kwestii, w których niezwykle pomocne okazują się narzędzia AML.

W czym pomagają narzędzia AML?

Narzędzia AML, takie jak np. program analityczno-raportujący iAML są przeznaczone dla instytucji obowiązanych. Tego typu oprogramowanie pozwala wypełniać szybko i w przystępny sposób obowiązki ustawowe, które są związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Są one nieocenione także w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego firmy oraz klientów. Dzięki nim zabezpieczysz swoją firmę na wypadek kontroli i zminimalizujesz ryzyko wystąpienia ewentualnej kary. Optymalizacja procesów pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

narzędzia aml