Nie tylko „Sekret” – Rhonda Byrne i jej twórczość

Nie tylko „Sekret” – Rhonda Byrne i jej twórczość

21 lipca, 2021 Wyłączono przez P K E

Światowy bestseller „Sekret” wydany w formie książki i filmu zjednał sobie ludzi na całym świecie. To jednak nie jedyna pozycja autorki. Kim jest Rhonda Byrne i co wiemy o jej twórczości? Dowiesz się z dzisiejszego wpisu!

Rhonda Byrne – co wiemy o autorce?

Zasłynęła na arenie międzynarodowej, jako autorka książki „Sekret” i współautorka filmu o tym samym tytule. Rhonda Byrne to pisarka pochodzenia australijskiego,a także producentka filmowa. Ponad 19 milionów egzemplarzy w 40 różnych wersjach językowych to nakład, w jakim zostało wydane najsłynniejsze dzieło autorki, co zapewniło jej popularność i uznanie na całym świecie. Efektem było między innymi umieszczenie jej nazwiska na liście stu osób kształtujących świat w roku 2007.

rhonda byrne

Na czym polega sukces „Sekretu”?

Książka, która odniosła ogromny sukces komercyjny i sprawiła, że nazwisko Rhonda Byrne zaczęło być rozpoznawalne na całym świecie to „Sekret”, wydana w 2006 roku. Przybliża ona teorię przyciągania, wedle której moc, wynikająca z ludzkiej wiary w swoje możliwości i własne siły pozwala osiągać największe cele. Pisarka przekonuje w niej, że osiągnięcie sukcesu zależy przede wszystkim od nastawienia i sposobu myślenia. Rhonda Byrne rozwija tę teorię w innych publikacjach, takich jak „Bohater”, „Magia. Sekret” czy też „Największy sekret”.Opiera swoje założenia na teoriach z zakresu psychologii, filozofii, religii, ale także założeniach naukowych i przekazach oraz opowieściach przekazywanych sobie ustnie na przestrzeni wieków.