Niemowlaki na basenie – czy warto spróbować?

Niemowlaki na basenie – czy warto spróbować?

9 grudnia, 2019 Wyłączono przez DB

Jeżeli jesteś już rodzicem z pewnością wiesz, że ciężko znaleźć zajęcie dla niemowlaka. Mamy w pierwszych miesiącach życia dziecka są zwykle zmuszone do spędzania czasu w domu, bądź ewentualnie na spacerach po pobliskiej okolicy. Dla tych z was, którzy chcieliby znaleźć pewną alternatywę sposobu w jaki można spędzić czas z dzieckiem możemy zaproponować na przykład zajęcia na pływalni. Niemowlaki na basenie – czy to bezpieczne?

Nimowlak – o co warto zadbać

niemowlaki na basenie w krakowie

Nie bez powodu mówi się, iż dzieci uczą się szybciej. Jest to potwierdzona naukowa prawda, którą warto wykorzystać będąc rodzicem, w rozwoju swojego dziecka. Jedną z umiejętności, którą fajnie by było przekazać naszym dzieciom a jednocześnie możemy robić to już od jego najmłodszych lat, jest pływanie. Pytanie jednak, od którego roku czy też miesiąca życia dziecko może się uczyć pływania? Niemowlaki na basenie już od 3 miesiąca życia mogą oswajać się z wodą, co w przyszłości znacząco wpłynie na zniwelowanie lęku przed żywiołem ułatwi również naukę pływania.

 

Niemowlaki na basenie – czy warto?

Dodatkowym plusem zapisania dziecka na zajęcia na pływalni jest spędzenie czasu z niemowlakiem w trochę innej przestrzeni niż dom lub ogród. Niemowlaki na basenie stopniowo, pod czujnym okiem rodzina oraz instruktora, nabierają wprawy, w poruszaniu się w wodzie. Tym samym zapewniamy im zabawę, ruch oraz naukę umiejętności, który wykorzystają w kolejnych miesiącach i latach swojego, malutkiego życia.