Obrączki ślubne – jak wybrać idealne?

Obrączki ślubne – jak wybrać idealne?

23 marca, 2018 Wyłączono przez PK

Obrączki ślubne posiadają kulisty kształt, który jest symbolem wiecznej miłości. To właśnie one przez wiele lat wspólnego życia małżeńskiego mają przypominać nam o tej wyjątkowej przysiędze, którą złożyliśmy sobie przed ołtarzem w ten jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Warto zadbać, aby były one trwałe i wysokiej jakości oraz zapewniały odpowiedni komfort noszenia. Jak zatem wybrać obrączki ślubne?

Obrączki ślubne – rodzaj metalu

Wybranie odpowiedniego modelu obrączek ślubnych nie jest tak proste, jak wybranie zespołu weselnego oraz wymaga pewnej, konkretnej wiedzy. Bez wątpienia najbardziej popularne wśród nowożeńców są obrączki wykonane ze złota, które może być w tradycyjnym żółtym, białym oraz różowym kolorze. Jest to trwały metal, który jest gwarancją długowieczności. Warto wiedzieć, iż obrączki ślubne w kolorze białym są kompozycją tradycyjnego złota oraz niklu lub palladu, które również są wysokiej jakości metalami. Mniej trwałe są obrączki wykonane ze srebra. Co więcej, w porównaniu do białego złota ma ono bardziej wyrazistą, białą barwę. Najcenniejszym z metali szlachetnych jest bez wątpienia platyna. Obrączki ślubne wykonane z tego właśnie metalu będą najbardziej trwałe, jednak jednocześnie bardzo drogie. Dla alergików natomiast najlepszym rozwiązaniem będą obrączki ślubne z tytanu, który jest najmniej alergenny spośród wszystkich metali.

Jaki profil obrączek ślubnych?obrączki ślubne

Na rynku istnieje szeroki wybór obrączek o różnych profilach. Mogą posiadać one profil zaokrąglony, płaski fazowany oraz wklęsły. Bardzo ważne jest, aby posiadały one odpowiednio wyprofilowane krawędzie wewnętrzne, które zapewni codzienny komfort ich użytkowania oraz ułatwi ich zakładanie oraz ściąganie. Komfortowym rozwiązaniem może być profil w formie wewnętrznej soczewki, który sprawi, że obrączki ślubne będą lżejsze i również zapewnią wygodę noszenia.