Obrączki ślubne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Obrączki ślubne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

26 lipca, 2018 Wyłącz przez IS

Obrączki ślubne – rodzaje

 obrączki ślubne 22

Szeroka gama obrączek ślubnych dostępna na rynku, może nie jednemu przysporzyć zawrotu głowy. Srebrne, złote, ze szmaragdami, diamentami, cyrkoniami, różowe i białe złote, czarny brylant. Jak się w tym wszystkim połapać?

Obrączki ślubne muszą podobać się zarówno partnerowi, jaki partnerce. Najlepiej wspólnie pochodzić po sklepach jubilerskich, poprzyglądać się biżuterii i sprawdzić, metodą prób i błędów, co podoba się komu. Podstawowe zasady doboru biżuterii: brunetkom pasuje srebro, blondynkom złoto. Osoby ekstrawaganckie, o ekstrawertycznym charakterze lubią duże kamienie, ozdobną biżuterię, czarne brylanty. Osoby introwertyczne często wybierają cyrkonie, małe ozdoby, unikają dominujących, centralnie umieszczonych kamieni, unikają różowego złota i czarnych brylantów. Obrączki ślubne to zakup na lata, przeznaczcie na niego odpowiednio dużo czasu.

Gdzie kupić obrączki ślubne i czym się kierować?

Obrączki ślubne możesz kupić w stacjonarnym sklepie jubilerskim albo zamówić przez internet. Zwróć uwagę na grubość obręczy. Na grubszych palcach zazwyczaj lepiej wyglądają szersze obręcze, na cienkich, długich palcach najładniej wyglądają obręcze wąskie. Jeśli sprzedawca w sklepie jubilerskim zaoferuje Ci pomoc w wyborze obrączek, skorzystaj z okazji czy dopytać go o szczegóły wykonania modelu, który akurat się wam spodobał. Spytaj o kraj pochodzenia, stop, próbę ewentualną gwarancję i certyfikat. Nie musimy chyba dodawać, że zakup obrączek ślubnych z niepewnych źródeł takich jak lombardy czy uliczni handlarze to nienajlepszy pomysł.