Obrońca w piłce nożnej – czym się wyróżnia

Obrońca w piłce nożnej – czym się wyróżnia

2 lipca, 2021 Wyłączono przez J M

Piłka nożna w Polsce to aktualnie sport narodowy i wygląda na to, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Wiele dzieciaków wybiera właśnie ten sport, aby go trenować i doskonalić swoje umiejętności. Wiele osób podejmując taki wybór zastanawia się, na jakiej pozycji powinien zacząć swoją karierę. Każda pozycja posiada swoje własne plusy, minusy, a także wachlarz umiejętności jakie powinien posiadać gracz. Dziś przyjrzymy się bliżej pozycji, takiej jak obrońca w piłce nożnej.

virgil cayasa qhfR7ClZABA unsplash

Obrońca w piłce nożnej – jakie umiejętności powinien posiadać?

Obrońca w piłce nożnej powinien posiadać przede wszystkim siłę i dobrą budowę ciała, dzięki temu trudniej go przejść i nie dopuszcza do oddania przeciwnikowi strzały. Bardzo pomocna jest również sprawność fizyczna i zachowanie równowagi, dzięki czemu na krok nie odstąpi przeciwnemu napastnikowi. Jeśli zastanawiasz się jednak nad obrońcami bocznymi, tutaj wyżej wspomniane umiejętności są nieco mniej ważne, jednak na korzyść szybkości i zwrotności, której od bocznych się już wymaga.

neonbrand O6YH7VuZT A unsplash

Dlaczego wybrać tą pozycję?

obrońca w piłce nożnej to bardzo ważna pozycja, ponieważ jest linia defensywną każdej drużyny. Nie ważne ile strzeli się goli, trzeba też pamiętać, aby ich nie tracić. Każda dobra linia defensorów nie dopuści do utraty gola i wykreowania akcji przez przeciwnych pomocników.