Kiedy oczyszczanie zatok jest konieczne?

Kiedy oczyszczanie zatok jest konieczne?

25 października, 2022 Wyłączono przez DB

Płukanie zatok to praktyka samoopieki, która pozwala osobie delikatnie przepłukać przewody nosowe roztworem soli fizjologicznej. Ta procedura może otworzyć przewody nosowe, usunąć śluz i zanieczyszczenia a także substancje drażniące. Zazwyczaj zatoki są w stanie same się oczyścić, ale w przypadku alergików i przewlekłego zapalenia zatok tak nie jest. Dlatego tak ważne jest regularne płukanie nosa solą fizjologiczną. Niemniej jednak warto również poznać inne sposoby na oczyszczanie zatok czy walkę z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych, takie metoda hydrodebrider.

Hydrodebrider – co to?

jak działa oczyszczanie zatok?

Hydrodebrider to minimalnie inwazyjna procedura, która określana jest w medycynie jako wielki postęp w terapii zwalczania zapalenia zatok przynosowych. Nieskutecznie leczone zapalenie zatok, które trwa powyżej 12 tygodni kwalifikuje się jako chorobę przewlekłą. Co jest jej przyczyną? Między innymi są to zakażenia bakteryjne. Wiele bakterii zasiedlających zatoki przynosowe może być oporna na antybiotykoterapię, co prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego. Stan ten objawia się bólem w okolicy zatok, katarem, czy nawet kaszlem.

Oczyszczanie zatok a nowoczesna technologia medyczna

Hydrodebrider to ciekawa alternatywa dla leczenia z użyciem antybiotyków, która jest szczególnie skuteczna w przypadku usunięcie bakterii z miejsc anatomicznych, które tradycyjnie były trudne do osiągnięcia, takie jak przyśrodkowa ściana i dno zatok szczękowych. System hydrodebrider pomaga usunąć biofilmy bakteryjne, które sprzyjają nawrotom przewlekłego zapalenia zatok. Gdzie wykonywane jest oczyszczanie zatok z wykorzystaniem wyżej opisanej metody? Między innymi w renomowanej klinice w Warszawie – Optimum.