Odkurzacze 1500 W – lepiej wybrać taki z workiem czy też bez?

Odkurzacze 1500 W – lepiej wybrać taki z workiem czy też bez?

20 maja, 2019 Wyłączono przez KB

Odkurzacze 1500 W bezworkowe posiadają specjalny pojemnik, w którym siła ssąca umieszcza paprochy i brud. Dodatkowo ich efektywność nie zmniejsza się w zależności od tego, jak bardzo wypełniony jest ten pojemnik. W tradycyjnych odkurzaczach im większe zapełnienie odkurzacza, tym mniejsza jest siła ssąca. Tutaj jednak nie ma takiego problemu – ssanie jest tak samo mocne, niezależnie od zapełnienia.

Odkurzacze 1500 W – jaki wybrać typ dla osób z astmą?

Odkurzacze 1500 W bezworkowe nie nadają się jednak dla osób z alergią bądź astmą, gdyż bezworkowe odkurzacze wymagają regularnego opróżniania. Najlepiej byłoby, by po każdym odkurzaniu opróżnić komorę, co dla osób z alergiami jest dodatkowym kontaktem z alergenami w dużym stężeniu.

Który jest droższy?

Dodatkowo odkurzacze bezworkowe są dużo droższe niż te z workiem. Jednocześnie nie trzeba dokupować specjalnych worków na paprochy, co znacząco obniża liczbę pieniędzy, które w późniejszym czasie należy zainwestować w odkurzanie.

odkurzacze 1500 w

Doskonałym rozwiązaniem dla alergików i osób z chorobami dróg oddechowych są odkurzacze z filtrem wodnym. Dowiedz się więcej o typach odkurzaczy tutaj: https://www.ceneo.pl/Odkurzacze/Moc:1500_W.htm