Odmowa leasingu – najważniejsze informacje

Odmowa leasingu – najważniejsze informacje

3 sierpnia, 2020 Wyłączono przez RG

Jeśli nie dostałeś leasingu lub martwisz się, że możesz go nie otrzymać to koniecznie sprawdź poniższy wpis. Zobacz czym jest odmowa leasingu oraz w jakich przypadkach najczęściej do niej dochodzi.

Przyczyny odmowy udzielenia leasingu

Odmowa leasingu może być spowodowana brakiem zdolności leasingowej, na którą składa się wiele różnych kryteriów. Najczęściej są to między innymi: za mała sprzedaż, zbyt duże zadłużenie przedsiębiorstwa, a także liczne straty na działalności operacyjnej. Jeśli w takiej sytuacji chcesz wyleasingować jeden przedmiot (np. auto) możesz poszukać firmy zajmującej się leasingowaniem, która ocenia wnioski w tzw. procedurze uproszczonej. W procedurze tej decyzja jest podejmowana w oparciu o historię w bazach lub dane finansowe. Kolejnym powodem odmowy może być zła historia w bazach. Podczas wnioskowania o leasing należy pamiętać, że historia ta ma spore znaczenie. Weryfikacji poddawane są bowiem bazy prywatne właściciela, reprezentantów oraz bazy powiązane z firmą.

Miej realne oczekiwania!

Nie ma wątpliwości co do tego, że odmowa leasingu często bierze się stąd, że oczekiwania leasingobiorcy nieprzystają do realnej sytuacji. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest uprzednie zorientowane się co do możliwości. Pozwoli to dostosować Twoje oczekiwania do możliwości rynkowych. Jeśli leasing nie będzie możliwy, zastanów się nad innymi formami finansowania. Możliwości jest wiele, dlatego odmowa nie oznacza zawsze pewnej porażki!

odmowa leasingu