Odzież męska dla puszystych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Odzież męska dla puszystych – co warto wiedzieć przed zakupem?

27 kwietnia, 2021 Wyłączono przez KK

Mężczyźni noszący nieco większe ubrania nie muszą rezygnować ze stylu i wygody. Przed dokonaniem zakupu powinni jednak dowiedzieć się, czym charakteryzuje się odzież męska dla puszystych oraz na jakie kryteria trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Oto praktyczny poradnik zakupowy.

Moda dla dużych mężczyzn, czyli wybór odpowiedniego sklepu

Asortyment zwykłych sklepów sieciowych bardzo rzadko dopasowany jest do potrzeb mężczyzn noszących nieco większe rozmiary. Na szczęście coraz częściej można spotkać sklepy oferujące odzież dla puszystych mężczyzn, skupiające swoją ofertę właśnie na ich potrzebach.

Jak przyznała jedna z doradczyń obsługujących Klientów w sklepie XXLMen działającym w kategorii odzież męska dla puszystych, wciąż jest to oferta dość niszowa, choć ciesząca się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – panowie również chcą czuć się w ubraniach dobrze i zwracają coraz większą uwagę na swój wygląd, także wtedy, gdy mają kilka dodatkowych kilogramów.

Poznaj swój rozmiar

Częstym problemem w przypadku odzieży dla puszystych mężczyzn jest niedopasowanie rozmiaru do figury. Zdecydowanie odradza się więc zakupów zbyt małych oraz zbyt dużych ubrań, które nie maskują, a wręcz podkreślają dodatkowe kilogramy. Trzeba też pamiętać o tym, że rozmiary u różnych producentów mogą znacząco się od siebie różnić. Warto więc:

  • nie bać się mierzenia odzieży,
  • próbować różne modele ubrań,
  • sprawdzać ofertę kilku sklepów,
  • nie zniechęcać się po pierwszych niepowodzeniach.

Odpowiedni dobór kolorystyczny odzieży dla puszystych

Niezależnie od tego, czy mówimy o odzieży męskiej dla puszystych czy o ubraniach w mniejszych rozmiarach, zawsze kluczowe znaczenie ma ich odpowiednia kolorystyka, dopasowana do figury i wyglądu. Okazuje się, że moda dla dużych mężczyzn powinna skupiać się przede wszystkim na odpowiednich barwach, które podkreślą atuty i zamaskują konkretne miejsca na ciele. Dobrą wskazówką jest przede wszystkim sięganie po ciemniejsze, bardziej matowe tkaniny, odpowiednio trzymające fason. Najlepiej wystrzegać się również materiałów świecących oraz dużych wzorów na koszulach i T-shirtach, które dodają figurze objętości.

garnitur męski

Nie oznacza to wcale, że trzeba całkowicie porzucić jasne kolory i wybierać tylko czerń. Odzież męska dla dużych Panów nie musi być przecież nudna, wiele zależy jednak od indywidualnych preferencji, a także wyglądu konkretnej osoby. Przykładowo panowie o cerze ziemistej raczej nie będą dobrze prezentować się w czerni. Z kolei świetnie będą w niej wyglądać ci z ciemniejszymi włosami i ciemniejszą karnację.

Wygoda przede wszystkim

Przed zakupem odzieży dla puszystych mężczyzn warto także mieć na uwadze własną wygodę, a nie oczekiwania osób z zewnątrz. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najmodniejsze i najwyższej jakości ubranie nie sprawdzi się, jeśli osoba nosząca będzie czuła się w nim niekomfortowo. Ma to szczególne znaczenie w przypadku posiadania kilku dodatkowych kilogramów, które niestety wielu osobom – zupełnie niepotrzebnie – odbierają sporo pewności siebie.

Odzież męska dla puszystych jest spotykana coraz częściej, co zdecydowanie ułatwia zakupy panom mającym większe rozmiary. Istotne jest jednak to, aby nie wstydzić się swojej figury i stawiać na wygodne ubrania, które podkreślą charakter noszącego oraz jego zalety.