Ogrzewanie kotłem na paliwo stałe – jaki system wybrać?

Ogrzewanie kotłem na paliwo stałe – jaki system wybrać?

10 stycznia, 2019 Wyłączono przez BT

W jaki sposób poprawnie wprowadzić w budynku ogrzewanie kotłem na paliwo stałe? Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta. Jednak należy pamiętać o kilku czynnikach, które wpływają na skuteczność działania całego systemu.

Grzejniki to dobry sposób na ogrzewanie kotłem na paliwo stałe

Ogrzewanie kotłem na paliwo stałe – w jaki sposób rozprowadzić ciepło?

Bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o system grzewczy, jest temperatura zasilania i powrotu z instalacji. Warunkuje ona poprawną, bezawaryjną i ekonomiczną pracę ogrzewania kotłem na paliwo stałe. Typowy kocioł potrafi dostarczać wodę o temperaturze maksymalnej 80-90 stopni Celsjusza. Czynnik powracający z instalacji powinien mieć temperaturę nie niższą niż ok. 50 stopni. W przeciwnym razie może wystąpić korozja, a proces spalania będzie nieefektywny. Dlatego też idealnym dla kotła klasy piątej odbiornikiem ciepła są grzejniki – standardowe płytowe lub żeberkowe aluminiowe.

ogrzewanie kotłem na paliwo stałe to bardzo popularny system

Chcesz wiedzieć więcej?

Jakie grzejniki wybrać do ogrzewania kotłem na paliwo stałe? Czy można zastosować z nim inne rozwiązania – konwektory, podłogówkę lub inne systemy niskotemperaturowe? Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule „Ogrzewanie kotłem na paliwo stałe – rozwiązania dla instalacji” na stronie Kotły Klasy 5 – http://kotly-klasy-5.pl/ogrzewanie-kotlem-na-paliwo-stale-rozwiazania-instalacji.html. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi postami na blogu, które szerzej opisują tematykę nowoczesnych kotłów stałopalnych.