Olga Jackowska zdjęcie – kim jest Kora?

Olga Jackowska zdjęcie – kim jest Kora?

9 listopada, 2022 Wyłączono przez OZ

Kora to ikona polskiej muzyki, którą w latach 80 znał chyba prawie każdy Polak. Olga Jackowska zdjęcie miała zrobione w latach 90, które świetnie oddaje charakter piosenkarki.

Znana polska piosenkarka

Kora, czyli Olga Jackowska była wokalistką zespołu Manaam. Obecnie uważana przez wielu za ikonę polskiego rocka. Swoją niezwykłą popularność uzyskała w latach 80 XX wieku. Jako młoda kobieta była silnie związana z środowiskiem artystycznym i hipisowskim w Krakowie, co spowodowało, że poznała swojego męża Marka Jackowskiego – człowieka współpracującego z kultowym miejscem Piwnica pod Baranami. W roku 1976 z inicjatywy Marka powstał zespół Maanam, do którego Kora dołączyła jako wokalistka. Szybko stała się duszą i twarzą zespołu, ze względu na jej wyjątkową charyzmę. Podczas szczytu popularności zespołu, kobieta wraz z zespołem postanowiła rozwiązać Maanam, ze względu na ogromne zmęczenie koncertami i szybkim tempem życia. Niedługo potem jednak zdecydowano się na reaktywację.

jerzy szot maanam kora olga jackowska 1994 r

Olga Jackowska – zdjęcie Jerzego Szota z 1994 roku

W 1994 roku na jednym z koncertów zespołu Manaam polski fotograf i fotoreporter Jerzy Szot, uchwycił charyzmę Korę na jednym ze swoich zdjęć. Przedstawiona na nim Olga Jackowska stoi dość sztywno na nogach, jednak od razu widać, że jej całe ciało rezonuje muzyką. Na zdjęciu Kora jest w trakcie śpiewania, który bardziej przypomina krzyk. Widać na nim, jak wiele serca i siły wkładała artystka w to wystąpienie. Jeśli potrzebujesz pięknego obrazu, na którym jest Olga Jackowska, zdjęcie możesz kupić w galerii LueLue w Krakowie.