Operacja nietrzymania moczu – co może być przyczyną tej dolegliwości?

Operacja nietrzymania moczu – co może być przyczyną tej dolegliwości?

24 czerwca, 2019 Wyłączono przez MS

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który może dotyczyć, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to mimowolne wyciekanie moczu, spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym, a także kaszlem. Przyczyną tej dolegliwości są najczęściej zaburzenia w mechanizmie zamknięcia cewki moczowej. Zaburzenia te mogą powstawać między innymi na skutek: nadwagi lub otyłości, przebytych porodów, zaparć, udarów mózgu czy palenia papierosów. Na szczęście, istnieje skuteczna metoda, która pozwala pozbyć się tego wstydliwego problemu. Przekonajcie się, jak wygląda operacja nietrzymania moczu!

Operacja nietrzymania moczu – jak wygląda zabieg?

Operacja nietrzymania moczu pozwoli Ci zapomnieć o tym wstydliwym problemie

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i zazwyczaj trwa pół godziny. Operacja nietrzymania moczu przeprowadzania jest z zastosowaniem specjalnych taśm syntetycznych, które wprowadza się metodą przezpochwową, a następnie umieszcza się w taki sposób, by podtrzymywały cewkę moczową. Zabieg ten odznacza się niską inwazyjnością oraz wysoką skutecznością. Taśma spełnia swoje zadanie co najmniej dziesięć lat, a wraz z wiekiem, kiedy następuje osłabienie więzadeł oraz mięśni pacjenta, możliwe jest powtórzenie zabiegu.

Gdzie można wykonać taką operację?

Operacja nietrzymania moczu dostępna jest w ofercie Kliniki Ambroziak. Wykonywana jest ona przez doświadczonych lekarzy i przy użyciu nowoczesnego sprzętu, dlatego masz gwarancję skuteczności zabiegu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej!