Oporniki granitowe – trwała izolacja przed wilgocią

Oporniki granitowe – trwała izolacja przed wilgocią

11 kwietnia, 2019 Wyłączono przez RG

Granit to materiał niezwykle wytrzymały oraz trwały. Elementy produkowane w oparciu o niego są najczęściej wykorzystywane przy budowie dróg oraz autostrad – czyli tam, gdzie wymagane jest zastosowanie materiałów o najwyższej jakości. Z surowca tego wytwarza się także oporniki granitowe, które mogą pełnić rolę doskonałego izolatora przed wilgocią.

Oporniki granitowe – produkty o doskonałych parametrach

oporniki granitowe - łupany

Oporniki granitowe charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi, które gwarantują doskonałą izolację przed wilgocią. Produkty te znajdują swoje zastosowanie przy oddzielaniu pasów na jezdniach, drogach oraz mostach. Można dzięki nim oddzielać także bruk na placach oraz ścieżkach. Istnieją również oporniki łukowe, których kształt umożliwia skuteczną zmianę kierunku poruszających się po jezdni pojazdów. Warto również dodać, że oporniki sprawdzą się bardzo dobrze przy zabezpieczaniu ścieżek, dróg oraz chodników przez jakimkolwiek rozsuwaniem się.

Granit – surowiec o wielu właściwościach

Granit jest skałą głębinową, która w naturze występuje w wielu barwach – od jasnoszarej po czarną i żółtą. Surowiec ten jest wydobywany z górnej części gleby oraz wyróżniamy różne uziarnienia, na które wpływ ma miejsce, z którego materiał ten został pozyskany. Granit jest posiada wysoką tolerancję na ściskanie, uderzenia oraz jest ciężko ścieralny. Jest on także odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie nadaje się on idealnie jako materiał, z którego wytwarza się oporniki granitowe.