Orabond 4040D – niezwykle trwała błona klejowa

Orabond 4040D – niezwykle trwała błona klejowa

28 sierpnia, 2020 Wyłączono przez RG

Błona klejowa Orabond 4040D to trwała, dwustronnie powlekana papierem silikonowym folia montażowa. Produkt ten jest pokryty środkiem klejącym pod postacią poliakrylanu na bazie wody, który cechuje się znakomitą przyczepnością. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić garść informacji na temat tej błony.

Cechy błony klejowej Orabond 4040D

Błona klejąca Orabond 4040D jest odporna na temperatury w zakresie od minus 40 do plus 150 stopni celsjusza, kiedy jest naklejana na aluminium. Jej grubość bez papieru ochronnego i warstwy klejącej wynosi 12 µm. Siła sklejania to conajmniej 11 N/25 mm. Warto dodać, że produkt ten powinno się naklejać w warunkach, w których panuje temperatura plus 10 stopni celsjusza. Jego data przydatności to około 2 lata podczas przechowywania w temperaturze 20 stopni celsjusza. Jeśli szukasz trwałej błony klejowej to te od marki Orafol z pewnością spełnią Twoje oczekiawnia.

Jak naklejać folię tego typu?

Pamiętaj o tym, żeby dokładnie oczyścić z kurzu powierzchnię, na którą będziesz naklejał błonę Orabond 4040D. Wszelkie zanieczyszczenia mogą niekorzystnie wpływać na skuteczność klejenia. Przed naklejeniem folii sprawdź, czy pomiędzy nią a powierzchnią na którą ją naklejasz nie zachodzi żadna reakcja chemiczna. Tego typu materiały nie powinny być naklejane na świeżo lakierowane powierzchnię. Takie podłoże musi schnąć conajmniej 3 tygodnie. Po tym czasie aplikacja folii z pewnością będzie skuteczna.

Orabond 4040D