Który ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych wybrać?

Który ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych wybrać?

25 sierpnia, 2022 Wyłączono przez DB

Pole leczenia alkoholizmu rozwinęło się w dużej mierze w oderwaniu od leczenia innych uzależnień, chociaż istnieje wiele podobieństw między alkoholizmem a innymi uzależnieniami. W Polsce działa wiele specjalistycznych instytucji takich jak ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych czy alkoholu. Który z nich wybrać?

Jak wygląda leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych?

pexels cottonbro 3923168
Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił znaczny wzrost zakresu i jakości badań dotyczących leczenia w dziedzinie uzależnienia od narkotyków. Wysiłki terapeutyczne i badawcze w dziedzinie uzależnienia od narkotyków zawsze były istotne w dziedzinie uzależnienia od alkoholu. Obecnie jednak rosnąca grupa mieszanych pacjentów uzależnionych od alkoholu i narkotyków na przykład od alkoholu z kokainą, zgłaszających się do leczenia i rosnące zaufanie wśród dostawców terapii uzależnień od metod i procedur podobnych do tych, które były tradycyjnie stosowane w przypadku uzależnienia od alkoholu jeszcze bardziej zbliżają te dwie dziedziny i sugerują kilka dróg dla przyszłego wspólnego leczenia i wysiłków badawczych.

Zapowiednik – ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych

Centrum Leczenia Uzależnień o nazwie Zapowiednik, znajdujący się w Opaleniu, posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie osób uzależnionych od środków psychoaktywnych. Ten ośrodek leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych realizuje opracowany przez Barbarę Karaczyńską bardzo skuteczny i autorski program terapii. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na oficjalnej stronie instytucji, na podstawie, których zdecydujemy czy jest to miejsce odpowiednie dla Nas.