Gdzie kupię owoce liofilizowane? Sklep internetowy twoją alternatywą

Gdzie kupię owoce liofilizowane? Sklep internetowy twoją alternatywą

9 maja, 2018 Wyłącz przez JP

Wynalazek współczesnych?

Do niedawna trudno dostępne, dziś łatwo znaleźć na sklepowych półkach owoce liofilizowane. Sklepy internetowe wprowadziły je do swojej oferty, bo mrożenie  powoli odchodzi do lamusa.  Jeden z najstarszych i nieznanych sposobów przechowywania żywności opracowali Indianie. Konserwowali jedzenie, wystawiając je na działanie niskiego ciśnienia i temperatury. Metoda, która obecnie przeżywa swój renesans, jest znana od setek lat. Dzięki temu zabiegowi owoce zachowują niezbędne właściwości odżywcze i świeżość. Foliowe paczuszki znają żołnierze i astronauci NASA, którzy zabierają takie zdrowe przekąski na misje.

W drogę z paczuszką pełną witamin!

Liofilizowane maliny, truskawki lub jabłka, które składają się głównie z wody, ważą kilka gram. Wystarczy, że na pikniku otworzysz paczuszkę i zalejesz ją niewielką ilością wody. Tak przygotowane składniki będą bezcennym źródłem witamin, mikroelementów i błonnika. Owoce liofilizowane mają długi termin przydatności do spożycia i, co najważniejsze, zachowują swój naturalny, słodki smak.

Chcę kupić owoce liofilizowane. Sklep internetowy ze zdrową żywnością to najlepsza opcja!

Liofilizatory chętnie wykorzystują sportowcy. Dodają je do ulubionych shake’ów i koktajli energetycznych. Z dobrodziejstw tej innowacyjnej metody może jednak korzystać przeciętny Kowalski.

owoce liofilizowane-zdrowa alternatywaWystarczy wsypać niewielką ilość produktu do mleka lub jogurtu, a w kilka minut powstanie smaczny i zdrowy napój. Jedyną wadą produktu może być jego cena ponieważ produkcja wymaga specjalistycznego sprzętu.

W zimie trudniej zadbać o zbilansowaną dietę. Najlepiej sięgać wtedy po owoce liofililizowane. Sklepy internetowe ze zdrową żywnością i, coraz częściej – stacjonarne sklepy, posiadają je w swoim asortymencie.