Pablo Honey Radiohead – debiutancki album grupy

Pablo Honey Radiohead – debiutancki album grupy

12 marca, 2019 Wyłączono przez RG

Czy Ty też jesteś fanem muzyki rockowej? W takim razie z pewnością, nie przejdziesz obojętnie koło Pablo Honey Radiohead. Album ten przez wiele osób uznawany jest za muzyczne arcydzieło. Czy Twoje zdanie na ten temat jest podobne?

Pablo honey Radiohead – gratka dla fanów rocka

Radiohead to brytyjski zespół grający muzykę rock. Został on założony w 1985 roku w Oxfordshire przez Thom’a Yorke, Johnny’ego Greenwood’a, Ed’a O’Brien, Colin’a Greenwood’a oraz Phil’a Selway’a. Warto w tym miejscu wspomnieć również o Stanley’u Donwood, który stworzył okładki dla wszystkich albumów Radiohead. Grupa zyskała popularność po wydaniu debiutanckiego albumu Pablo honey Radiohead, lecz to album „OK Computer” zrobił prawdziwą furorę wśród fanów muzyki rock na całym świecie. Dzięki tej płycie grupa stała się dobrze rozpoznawalna na całym świecie.

pablo honey radiohead - koncert

Muzyka od Radiohead łączy pokolenia

Zespół Radiohead sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie. Ludzie z różnych zakątków świata sięgają po ich muzykę, co znajduje odzwierciedlenie na listach przebojów różnych krajów. Warto wspomnieć, że w 2005 roku Radiohead uplasowali się na 73 miejscu, na liście najlepszych artystów wszech czasów. Dwóch gitarzystów z zespołu dostali zaszczytne miejsca na liście najwybitniejszych gitarzystów, a wokalista uplasował się na 9 miejscu najlepszych piosenkarzy, według znanego magazynu Rolling Stone.  Pablo honey Radiohead to zdecydowanie miód dla uszu i zgodzi się z tym chyba każdy.