Palenisko ogrodowe z grillem czy też bez, jaki model wybrać?

Palenisko ogrodowe z grillem czy też bez, jaki model wybrać?

5 października, 2018 Wyłączono przez DB

Wydawać by się mogło,że sezon grillowy mamy zdecydowanie za sobą. Przyszła jesień, dni są coraz krótsze a i temperatura nas nie rozpieszcza. A przecież kochamy grillować ! Oczywiście potrawy z grilla można przyrządzić w kuchni na grillowanej patelni, bądź opiekaczu ale przecież wszyscy wiemy, że tu nie tylko o jedzenie chodzi. Ta atmosfera, te zapachy i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Palenisko ogrodowe z grillem

Aby nieco wydłużyć grillowy sezon proponujemy zaopatrzenie się palenisko ogrodowe z grillem.  To cudowne urządzenie, które nie tylko jest funkcjonalne ale i piękne ! Po pierwsze dzięki palenisku usmażymy nasze ulubione, grillowe potrawy. Po drugie to doskonała dekoracja na balkon, taras czy też ogród, która swoją poświatą z powodzeniem może zastąpić zewnętrze oświetlenie ogrodu. To wybór idealny dla fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu, nawet gdy robi się już nieco chłodniej. Odpalamy wtedy palenisko ogrodowe i cieszymy się ciepłem jakie oddaje. Podsumowując  palenisko ogrodowe z grillem umożliwia przyrządzenie smacznego jedzenia, okopconego grillowym dymem co daje niepowtarzalny smak potraw jest również źródłem ciepła oraz  światła, dodatkowo  daje bardzo nastrojowy klimat.

palenisko ogrodowe z grillempalenisko ogrodowe z grillem

Czy opłaca się kupować palenisko bez grilla?

Palenisko bez grilla to solidne konstrukcje, które również będą służyć jako źródło światła i ciepła. Jeśli nie lubimy grillować to warto wybrać model bez tej funkcji. Wtedy  palenisko pozwala na bezpieczne rozpalenie ognia w ogrodzie, na tarasie, na trawie w ogrodzie. Do wyboru mamy modele wykonane z  z lakierowanej proszkowo blachy stalowej czy stali szlachetnej. Naszym jednak zdaniem warto pochylić się nad modelami, które mają funkcję grillową, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy zachce nam się pysznej kiełbaski z grilla, czosnkowego chleba bądź grillowanych warzyw.