Pas przepuklinowy pępkowy – jak może Ci się przydać?

Pas przepuklinowy pępkowy – jak może Ci się przydać?

26 czerwca, 2017 Wyłączono przez GZ

W jakich okolicznościach stosować pas przepuklinowy pępkowy?

Nie tylko kontuzja czy zabieg chirurgiczny, ale również praca w obciążających warunkach – to wszystko może przyczynić się do urazów naszego ciała. Jednym z często spotykanych w przypadku pracy fizycznej wymagającej dźwigania ciężarów, jest przepuklina. Jednym z narzędzi radzenia sobie z przepukliną jest pas przepuklinowy pępkowy.

Opisując w skrócie to akcesorium ortopedyczne, jest to pas wykonany z mieszanki materiałów sztucznych – lateksu oraz poliestru, posiadający dodatkowo wzmocnienia.

Tak wygląda pas przepuklinowy pępkowy

W jaki sposób działa taki pas?

Główny efekt działania pasa polega na wzmacnianiu działania mięśni brzusznych, szczególnie narażonych na obciążania w przypadku wykonywania niektórych prac. Poprzez delikatny ucisk oraz masowanie pomaga w profilaktyce oraz w rehabilitacji w przypadku, gdy przepuklina pępkowa już wystąpiła – pas wówczas należy stosować zgodnie ze szczegółowymi zaleceniami.

Również osoby, których praca niekoniecznie powiązana jest podnoszeniem ciężarów, ale robią to w swoim czasie wolnym, np. na siłowni, mogą wiele skorzystać z zakupu pasa oraz stosowania go w codziennych treningach. Wiele się mówi o tym, że najczęstszą przypadłością osób ćwiczących jest właśnie przepuklina – teraz dzięki pasowi przepuklinowemu pępkowemu można temu zapobiegać.

A tak się ten pas zakłada - wprost na przepuklinę pępkową.

W przypadku, gdy przepuklina była leczona operacyjnie, pas jest nie tylko artykułem rehabilitacyjnym, pomagającym wrócić do zdrowia, ale także zapobiega nawrotom.

Komu warto zatem polecić stosowanie pasa przepuklinowego pępkowego? Przede wszystkim osobom pracującym fizycznie – są to osoby w szczególnym stopniu narażone na powstawanie tego rodzaju urazów. Noszenie pasa w talii pomoże zwiększyć siłę mięśni i obniżyć efekt przeciążenia, co z kolei odniesienie skutek w postaci zabezpieczenia całego układu przed ryzykiem zmian zwyrodnieniowych.

Zapraszamy do zakupu pasa w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie lub drogą internetową:

MedTex
30-415 Kraków
Ul. Wadowicka 6/06
Tel.
+48 12 2990333,
+48 511 414040