Miłośnicy koni. Jaka pasza dla koni?

Miłośnicy koni. Jaka pasza dla koni?

21 października, 2020 Wyłączono przez ASt

Każdy miłośnik koni wie, że to zwierzęta wymagające nie tylko aktywności, zajmowania się nimi, ale też poprawnie skomponowanej diety. Pasza dla koni powinna mieć dobry skład i dostarczana powinna być w odpowiednich ilościach. Co jedzą nasze konie?

sarah olive TGl7QuHRIDM unsplash

Bez pastwiska ani rusz

Wyhodowanie zdrowego i dobrego konia to trudne – jeśli nie mamy dla niego czasu i… miejsca. Bez pastwiska jest trudno dbać o dietę naszego zwierzęcia. Aby miał on co jeść należy przygotować dla niego odpowiednią paszę dla koni. Trzeba pamiętać, że zwierzę ma inne zapotrzebowanie energetycznie. Różne zapotrzebowanie mają też źrebaki, a inne – konie dorosłe.

Treściwa czy objętościowa pasza dla koni?

By wybrać, jaka pasza dla koni jest najlepsza warto poznać w ogóle jej rodzaje. Rozróżniamy pasze objętościowe, które mogą być soczyste oraz suche, a także pasze treściwe, które składają się głównie z pełnowartościowych ziaren zbóż. By dopasować odpowiednio pokarm do zwierzęcia należy sięgnąć do takie, który zawiera w swoim składzie włókna wiążące i zatrzymujące wodę w organizmie. Zapobiega to odwodnieniu konia. Pozostałe potrzeby zależą od wieku, płci i przeznaczenia konia.